1. Makabejská 4

Existujeme v časoprostoru, kde je vše jenom dočasným evolučním experimentem, trvale zde jsou jenom fyzikální a logická pravidla, která platí v celém vesmíru nekonečně dlouhou dobu, jde třeba o pravidlo protikladů, díky kterému je zde; dobro a zlo, život a smrt, zdraví a nemoc, pravda a lež, štěstí a neštěstí, výhra a prohra, samec a samice, den a noc, teorie a praxe, výhody a nevýhody atd.

Když je majetek lakomcem nahromaděn tak jej získají dědici, o tom je to že hromadíme hodnoty pro dědice, naše konzumní kultura má základy v hromadění hodnot a pokud je zde nahromaděno mnoho hodnot tak následkem je nadbytek pokryteckých parazitů, co se mají zde dobře díky tomu, že zde jsou nahromaděné hodnoty pomocí; daní, cla, poplatků, smluv, pokut, certifikací atd. nadbytek pro ty co jsou nahoře, je možný díky nedostatku pro ty, co jsou dole, dobrota je tak zde žebrota.

Není zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus, centralismus, humanismus atd. je zde milion let všude egoismus, ten druhý je egoista! Pokud by volby eliminovali egoismus tak by se zakázali, na kandidátkách jsou všude jenom egoisti, není na světě člověk, který by nebyl egoistou, dobrota je přeci žebrota. Život je dočasný evoluční experiment, a tak se z lidí stali egoisti co si zde hrají na to co nejsou, pod maskou anděla je ukryt čert a s čerty nejsou žerty!

Smrtí vše končí není zde pro nikoho převtělení nebo ráj, z prachu vše vzniká a v prach se to navrací, kde vzít prachy na to abychom se měli dobře o tom je; ekonomika, politika, náboženství, filosofie, věda, technika atd. všude kde je možný veliký zisk tam je jistě i veliká konkurence, z lidí se stali kariéristi, co běží neustále kariéristické závody a každé vítězství je zde dočasnou iluzí. Někteří tento problém řeší pomocí cigaret a slivovice, jenže tím nic nevyřeší, protože se dostanou do začarovaného kruhu chybných závislostí, komu není rady tomu není pomoci, jak si to každý udělá takové to i má, všeho proto zkuste a dobrého se dlouho držte, vytrvalost je klíčem k tomu že se budete mít dobře.

Leave a Reply