1. Samuelova 7

Mnoho století zde je všude veliký problém s amatérskými vizionáři, co chtějí svoje pitomé nápady realizovat v praxi. Následkem je to že se z lidí stali pitomci, co dělají jednu pitomost za druhou, největší pitomost, se kterou amatérští vizionáři přišli je; centralismus, humanismus, idealismus, dogmatismus, kariérismus, teoretismus, populismus atd. Co je to teoretismus?

V kapitalismu se vše točí okolo kapitálu, v socialismu se vše točí okolo sociální politiky, v populismu se vše točí okolo teorie. Pitomci neustále vytvářejí ideologie, ve kterých je pevný bod, kolem kterého se vše točí, když jedna ideologie nefunguje tak se hledá jiná ideologie, a tak jsme evolučně nahradili boha stvořitele a hospodáře za politické a ekonomické teorie.

Současná pandemie v nahotě odhaluje to, že zde není na světě mnoho století kapitalismus ani socialismus, ale že je všude dlouho teoretismus, nejhorší je situace ve školství, které je továrnou na svaté teorie a podle toho i vypadají diplomové práce, které nemají pro čtenáře žádnou hodnotu, protože je to jenom svatá teorie, která v praxi optimálně nefunguje!

Teorie to jsou informace nebo programy které nejsou praxí otestované, otestování teorie v praxi odhalí to, že teorie v praxi nefunguje, a tak se hledá nová teorie, z lidí se tak stává pokusný evoluční materiál, na kterém mocní a bohatí teoretici provádějí svoje pokusy už mnoho století, veliké množství zničených hodnot a veliké množství zbytečně mrtvých lidí, to je pro mocné a bohaté teoretiky jenom nudná statistika.  

Ano, z dálky nové teorie vypadají na to, že v praxi budou fungovat, je to jenom reklama, která z nás dělá pitomce, komu není rady tomu není pomoci, sliby se před volbami slibují a politická hesla se vyhlašují, jenže líp po volbách bude jenom těm, které jste naivně zvolili a tím oni zde získali výhody které si nezaslouží.

Staré knihy v nahotě odhalují to, že zde jsou jenom teorie, které v praxi nefungují, čas má dost času na to, aby poznal, co je hodnotné a co není hodnotné, většinou každá populární kniha ztratí svoji velikou hodnotu na knižním trhu za několik let, tak jako stárnou rychle čerstvé potraviny tak rychle stárnou i všechny nové teorie, protože v praxi selhali.

      

Leave a Reply