1. Tesalonickým 4

Závislost se pozná většinou podle toho, že když to nemáme tak je zde deprese, závislost se stává problémem, pokud je tam kde nemá být, nebo pokud není v normě, závislosti nejsou dobré a zlé, jak si mnozí naivně myslí. Každá doba a každá kultura má i svoje závislosti, které jsou zde pro lidi prioritní.

Naše planeta země je mnoho závislá na slunci a na našem jádru, které je žhavé a těžké, živé systémy jsou závislé na počasí a potravě, člověk, který se stal invazním egoistickým druhem, má mnoho závislostí, které jej už mnoho tisíciletí ovládají jako loutku, jde hlavně o; úspěch, výhody, jistoty, lásku, moc, bohatství, štěstí, drogy, sex, vlastnictví, kariéru, popularitu atd.

Evoluce to jsou vlny, které nahrazují staré za nové, některé vlny jsou malé a jiné jsou veliké, digitální kultura je novou velikou evoluční vlnou, a tak dochází k tomu, že se musí mnoho starého nahradit za nové. To staré se pochopitelně změnám násilně brání, a nejde o nic nového, vždy tomu tak bylo, a nejspíše tomu tak i vždy bude, co je to digitální kultura, co je zde svatým stvořitelem této kultury?

Digitální kultura je moderní náboženství a logicky zde musíme najít svatého boha, kterého budeme milovat, protože on je zde na vrcholu digitální kultury. Svatým bohem je zde levná informace, velmi dlouho zde byli drahé informace a digitální kultura dala lidem levné informace a tyto levné informace se pro lidi stali drogou, na které jsou lidi závislí, to nevyhovuje těm, co prodávali draho hodnotné informace pomocí monopolů a centralizace.

Jde zde o věčný konflikt, mezi těmi, co jsou nahoře, a těmi co jsou dole! Proč doma hromadit informace, když jsou informace na internetu rychle a zdarma k dosažení, není dneska už důležité, jaké máš ze školy vědomosti, důležité je jenom vědět, jak být o něco lepší, než to co ti konkuruje, najednou lidi poznali moderní populismus, který jim umí ukázat jednoduše to, co pro ně bylo dosud složité.

Leave a Reply