1. Timoteovi 5

Zaměstnavatelé zaměstnance rozmazlují; velikými platy, služebním autem, služebním bytem, zaměstnaneckými výhodami, dovolenou zadarmo, klimatizací, jídlem a pitím v zaměstnání zadarmo, krátkou pracovní dobou, aby se nedej bože zaměstnanci nepřepracovali atd.

Tak to byl jenom sen, a teď sen skončil a jaká je realita? Vše je na hovno, a ti co jsou nahoře, z vysoka serou na ty, co jsou dole. Z dálky vypadá konzumní kultura jako sociální a z blízka poznáme, že je asociální, vše je zde o povrchnosti, pod krásným povrchem se skrývá to, co je ošklivé.

Napadlo mě takové zamyšlení nad tím, jak by to dneska vypadalo, pokud by se děti vychovávali globálně, na jednom místě jedním jazykem, a jednou moderní kulturou, a o výchovu by se starali roboti a umělá inteligence. Roboti by neustále děti testovali fyzicky a psychicky.

Nekvalitní děti by roboti recyklovali na substrát, to by statisticky znamenalo to, že 90 % dětí by skončilo jako substrát a najednou by došlo k velikému globálnímu nedostatku lidí. Pokud by někoho od narození vychovali roboti a on by věděl, že ten, kdo chybuje, ten při výchově eliminován je, jistě by on myslel zcela jinak, než myslí současní lidé. Veliké změny vyžadují i veliké oběti, díky zlu je zde i dobro.

Leave a Reply