2. Makabejská 11

Kauzalita je jako stín, před kterým nikdo neuteče, realita je o tom, že zde je za vším příčina a následek, nebo akce a reakce, pokud je zde něčeho nadbytek nebo nedostatek, tak to jistě má nějakou příčinu, a když najdeme příčinu, tak můžeme problém vyřešit. Šílenců je hodně, měli by se recyklovat, co je příčinou toho, že je zde hodně šílenců, a tak by se měli optimálně recyklovat?

Tou příčinou jsou obrovské; organizace, systémy, korporace, unie, hnutí, společnosti, totality, mafie, školy, armády, města atd. následkem jsou obrovské problémy, které dělají z lidí šílence. Naše konzumní kultura to jsou programové klece, ve kterých lidi existují, a není možno z těchto klecí uniknout, a být tím čím jsme a nemuset si hrát na to, co nejsme.

Manipulace je postavená na principu odměny a trestu, pokud zde jsou odměny jenom pro ty, co jsou nahoře a tresty jsou jenom pro ty co jsou dole, tak následkem je nadbytek šílenců, a snaha o to šílence recyklovat ve válkách, nebo v ekonomické krizi. Když zjistíte že jste v programové kleci, myslíte na to, jak z klece uniknout, a tak zde jsou; drogy, léky, pohádky, sny, ideologie, reklama atd. to vše jenom na krátkou dobu utlumí bolesti, ale nedokáže to odstranit příčinu vaší bolesti, tou příčinou je, že z vás složitý konzumní systém udělal ubohého robota na dálkové ovládání, a tak váš život v tomto konzumním očistci, nemá už smysl a logiku.

Leave a Reply