3. Janův

Nepříteli neřekneme pravdu, a následkem je vznik pokrytecké konzumní civilizace, ve které existují ekonomická a politická dogmata, klasickým dogmatem je víra v to, že stvořitel všeho je osoba, které říkáme Bůh. Ve skutečnosti ale stvořitelem všeho je čas, on na to má čas, tím pádem je každému jasné to, že lidi dělají chyby, a z těchto chyb se často stávají svatá dogmata, která se nesmí kritizovat. Dogmata najdeme i tam kde bychom očekávali, že se zde s nimi nesetkáme, mnohdy si myslím to, že dogmata jsou jako rakovina, která napadla moderní konzumní civilizaci.

Nejvíce dogmat je tam, kde jsou veliká moderní města, zde byla lidová moudrost nahrazená svatými dogmaty, a ten kdo nechce tato svatá dogmata respektovat, ten zle zde skončí, klasickou ukázkou jsou náboženští mučedníci, co odmítli uznávat náboženská dogmata, a tak byli zabiti nebo umučeni, někteří mučedníci spáchali sebevraždu, protože nechtěli žít ve světě, plném svatých dogmat.

Moderním dogmatem je sociální politika, kdy politici slibují voličům sociální ekonomiku, ve které se pomůže těm, co jsou na tom zle, a tak se povede zle těm, co jsou na tom dobře, z politiků se stávají takto svatí lupiči, co bohatým násilně berou peníze, a dávají to, co bohatým sebrali chudým, samozřejmě že se těmto politickým lupičům, zde i dobře daří. S dogmaty se setkáte i ve zdravotnictví a školství, zde je boj s dogmaty většinou bohužel marný, protože tato dogmata zapustila hluboké kořeny, a mají zde i mnoho obhájců, kterým tato dogmata přinášejí výhody a jistoty.

Zlo spáchal většinou ten, komu to zlo přineslo výhody a jistoty, ryba smrdí od hlavy, která je pyšná a lakomá. Problémem je zde často to, že zánik starého dogmata, vytvoří brzo nové dogma, jak je to proboha možné? Příčinou je to že dobrota je žebrota, u ryb v oceánu se s dobrotou nesetkáte, a tak zde nejsou ani nikde svatá dogmata, kterým by ryby věřili. Závislost na centrálním systému je příčinou vzniku dogmat, proto je tak obtížné eliminovat centrální systémy, kdy v centru systému jsou ti, co vymýšlí svatá dogmata, aby mohli snadno z centra ovládat svoje teritorium.

Leave a Reply