Abychom mohli žít, musíme vědomosti mít

Díky vědomostem existuje na této planetě inteligentní život. Ztráta vědomostí vede k bezvědomí, abychom mohli žít, musíme vědomosti mít, otázka inteligence je spojená s vědomostmi, proto je každý inteligentní jenom v nějaké specializaci a mimo tuto specializaci je hlupákem, to platí jak u lidí, tak i u zvířat a rostlin. Víme jenom to co je nám blízké a nic nevíme o tom co je nám vzdálené, abychom něčemu porozuměli, musíme se k tomu přiblížit. 

Vědomosti to jsou informace, které nám říkají to, co nevíme, pokud jsou informace nekvalitní tak chybujeme, nekvalitní jsou nejvíce informace, které nebyli praxí otestované, teorie v praxi často nefunguje, protože vychází z ideálních podmínek a ty v praxi většinou nejsou. Informace to je materiál, ze kterého se sestavuje naše konzumní realita, z díla poznáváme tvůrce, evoluce z nadhledu vše pozoruje a to co se nepovedlo, eliminuje, lidi dělají chyby a je jedno jestli jde o prezidenta nebo o uklízečku. 

Nejčastější lidskou chybou je amatér, který si hraje na profesionála, Adolf Hitler je přímo ukázkový příklad amatéra, který si zde hrál na profesionála, proč zde selhal kontrolní systém a dopustil to, že se z amatéra díky protekci stal profesionál. Za selháním kontroly je víra v zázraky, někdo mediálně hlásá, bude lépe, a tím získá popularitu a potom získá i moc nad lidmi, jenže dělnické třídě není lépe a lépe je jenom těm co jsou nahoře a mají imunitu. 

Problém s nepřizpůsobivými příživníky, je informačním problémem, pokud zde budou informace tak okamžitě tento problém zmizí, zrušíme soukromé vlastnictví a zrušíme i peníze, lidi budou poslouchat rozkazy od globální informační technologie a budou bodováni, ten kdo bude mít špatné bodování ten skončí mimo civilizaci v táborech pro nepřizpůsobivé příživníky a zde bude pod dozorem inteligentních robotů a návrat zpět do civilizace bude nežádoucí. Robot prezident bude vyznamenávat roboty, a tím skončí problém s protekcí a s kariéristickými závody.