Rubriky
Deprese

Ano, místo staré totality, je zde nová totalita

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Vše co je inteligentní to zde má svůj začarovaný osud, bylo to vytvořeno a nastaveno aby to něčemu sloužilo a tento osud nejde změnit. Každý člověk je sluhou a pokud slouží dobře tak se má i dobře, pokud slouží špatně tak se má špatně, takový je život lidí v konzumní kultuře.

Většina lidí na světě se má špatně protože slouží špatně, příčinou je zbabělý útěk od reality do světa iluzí pomocí; pohádky, náboženství, politiky, reklamy, alkoholických nápojů, cigaret, prášků na deprese, drog, atd.

Život je evoluční naprogramovaný dočasný proces, vše co je zde inteligentní to je levným materiálem na evoluční pokusy, válka nebo ekonomická krize, to je veliký evoluční pokus.

Možnosti má každý limitované, limity jsou vězením ze kterého nikdo neuteče. Podívejme se na úspěšné knihy, nebo úspěšné filmy, zjistíte že to jsou pohádky, to znamená že všichni zbaběle utíkají od existenční reality, ve které nejsou šťastní, protože nemohou změnit svůj osud tak aby jim bylo ekonomicky a psychicky líp.

Blbá nálada je zde už mnoho století, tvrzení že blbá nálada skončila, to je lež jako věž, místo staré totality, zde je nová totalita, povrch společnosti lze snadno změnit, ale pod povrchem je pořád egoismus a extremismus.