Ano, průmysl se od nás přesouvá na východ

Podívejme se na USA a Kanadu, zde se začala přesouvat po druhé světové válce výroba do Číny a jiných míst na světě, kde je velmi levná pracovní síla, a jsou zde i přístavy pro veliké kontejnerové lodě. Jaké jsou ale následky tohoto rozhodnutí?

Následkem je veliký státní dluh, stát bez průmyslu je jako auto bez řidiče a takové auto je k ničemu, protože stojí v garáži a jenom ztrácí svoji hodnotu a nepřináší žádný užitek majiteli. Problémem zaostalých států je že nemají průmysl a tak jsou v začarovaném kruhu zaostalosti.

Když padlo RVHP tak se u nás zhroutil průmysl protože zde nebyl odbyt a západ nestál o naše produkty, dneska se situace opakuje tím, že se průmysl od nás přesouvá na východ do zemí kde je bída a nezaměstnanost jenže tím si podřezáváme větev na které sedíme, výzkum a obchod bez moderního průmyslu nefunguje!

Postavil se u nás veliký sklad Amazonu, ale není zde už stránka Amazon cz, jsme jenom ekonomičtí otroci! Teď chtějí zase výrobu auta Superb přesunout do Turecka, nebo díky krizi v Turecku se to přesune do Bulharska? A co takhle přesunout všechny naše velmi drahé státní vysoké funkce do Turecka, kancelář prezidenta České republiky by byla v Turecku a všechna naše ministerstva by byli taky v Turecku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..