Ano, umělá inteligence eliminuje idioty

Představme si idiota, který musí spolupracovat s umělou inteligencí, takovou psychickou zátěž mozek idiota nemůže dlouho vydržet, a následkem bude to, že idiot spáchá sebevraždu. Mnozí si řeknou, žádná škoda to nebude, pokud několik idiotů spáchá sebevraždu, jenže ono brzo dojde k dominovému globálnímu efektu a už to nebude několik idiotů, ale půjde o miliardu idiotů, co díky umělé inteligenci spáchá sebevraždu. 
 
Ředitel ráno přijde do digitální vrátnice, a přiloží kartu, aby se mu otevřely dveře, ale displej ukáže, vaše karta byla zrušená. Ředitel začne volat telefonem na servis, v servisu mu řeknou, že už není ředitelem a že ředitelem je umělá inteligence, soukromé věci z kanceláře ředitele jsou už zabalené, a dneska ve 13 hodin vám je podnikové auto řízené robotem doručí domů. Mnozí si řeknou, že přeci vyhozený ředitel si snadno najde nové dobré místo, uplyne měsíc a ředitel bude pořád bez zaměstnání.
 
Řediteli začne docházet, že umělá inteligence krade lidem pracovní místa, a to co neukradne umělá inteligence, to ukradnou stroje a roboti. Najednou bude zde robot prezident, který bude na hradě vyznamenávat roboty, bohužel v té době zde už náš dlouhodobě nezaměstnaný ředitel nebude, protože on spáchal sebevraždu. Ti co nespáchají zbaběle sebevraždu, budou násilně přemístěni do rezervací mimo civilizaci, a zde se oddělí muži od žen, aby už nedocházelo k rozmnožování idiotů.