Exodus 35

Politika je reklama na ekonomické a sociální zázraky po volbách, jenže po volbách se na sliby zapomene, a nastává boj o vysoké státní funkce a místa v dozorčích radách. Politika to jsou kariéristické závody o to, kdo bude první, a tak získá díky protekci vysokou státní funkci nebo jiné výhody. Na počátku vzniku politiky byl evoluční zánik; náboženství, království, šlechty atd. je to evoluční pokus o ideologickou emancipaci, který se nepovedl, protože hlupáci zde vládnou hlupákům.

Podívejme se na konzumní společnost vědecky, je to naprogramovaný složitý stroj, ve kterém je každý člověk dobře utaženým šroubkem, v tomto stroji všemu kralují informace a programy, politici mají zde velmi omezené možnosti v tomto stroji něco důležitého změnit, protože každá změna má za následek problémy, na které není dlouho řešení. V politice platí není politik ten, co by se dokázal zavděčit všem, výhodu má politika, pokud je zde dogmatická totalita, ve které nemá volič možnost pomocí voleb něco změnit k lepšímu.

Problémem dogmatických totalit je to, že zde jsou dočasně, protože ekonomicky nefungují a dělají z voličů ekonomické otroky. Ideálním řešením je stanovit limit pro každou politickou organizaci, že může mít maximálně tisíc členů v jednom městě, aby se mohli členové snadno pravidelně scházet, tím by zde byl i veliký konkurenční boj mezi velikým množstvím malých politických organizací a každé město by mělo minimálně jednu svojí politickou organizaci. 

Leave a Reply