Genesis 25

Je přirozené se snažit o seberealizaci ale každý narazí na překážky které nedokáže překonat a dostane se tak do začarovaného kruhu stresu a deprese, následkem je zde snaha dosáhnout seberealizace pomocí levných náhražek jako je; pivo, víno, rum, marihuana, cigareta, léky na deprese, sex, jídlo, umění, koníčky, sport, pes, víra v zázraky atd. Seberealizace pomocí levných náhražek nefunguje, seberealizace je spojená se svobodou, tam kde není možná svoboda tam není ani možná seberealizace!

Svoboda je vždy a všude možnost volby z mnoha možností, je to jako s výběrem naší specializace, pokud nám společnost neumožňuje se specializovat na to pro co máme talent, tak z nás dělá ubohé otroky systému. Proč se společnost nezajímá vůbec o to, aby se lidi měli dobře díky tomu, že se budou moci seberealizovat? Společnosti to jsou centrálně řízené organizace a ti co společnosti řídí se zajímají jenom o to, jak z lidí udělat otroky! Moc těch co jsou nahoře je založená na bezmocnosti těch co jsou dole, otroctví neskončilo jenom se přizpůsobilo nové evoluční situaci a pořád lidi nemají možnost volby z mnoha možností a jakýkoli odpor otroků proti ekonomickému otroctví je naivní a marný!

Války a pandemie v nahotě odhalují to, že bez svobody nemůže společnost optimálně fungovat, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno o tom to bylo, a ještě dlouho bude, každé egoistické parazitování mocných na bezmocných je zde evolučně dočasně, v současnosti přichází evoluční globální nástup umělé inteligence a robotů, to povede logicky k restartování naší konzumní společnosti a po tomto globálním restartu se lidi z civilizace odsunou do rezervací a v civilizaci budou místo lidí roboti a umělá inteligence.

Leave a Reply