GVKB inteligence všemu kraluje

Jak evolučně vznikla inteligence? Jelikož procesy narazili na pravidla a limity, které je omezovali, tak hledali dlouho evoluční změnu, která by jim umožnila překonat přirozená omezení, inteligence přinesla procesům svobodu a lásku, jenže každý zisk je spojen se ztrátou, a tak vzniklo i otroctví a nenávist. Inteligence je proces, který se umí přizpůsobit změnám, to je výhoda a zároveň je to i zdroj chyb a problémů. Mladí lidé jsou plní inteligence, a staří lidé nejsou už inteligentní, ale mají zase mnoho praktických zkušeností. 
 
Naše kulturní civilizace vznikla proto, abychom se měli lépe, díky výhodám a jistotám, heslem současnosti je rychle a levně, proto vzniknul požadavek na vytvoření umělé inteligence, která by dokázala nahradit lidskou inteligenci. Místo stahování ovladačů na grafickou kartu nebo tiskárnu, zde bude umělá inteligence, která to udělá automaticky za nás, nakonec bude umělá inteligence pracovat místo nás, a najednou zjistíme, že sice máme mnoho volného času, ale nemáme peníze na to, abychom mohli existovat v digitální civilizaci, kde globálně kraluje GVKB umělá inteligence. 
 
Základní nepodmíněný příjem by mohl teoreticky zajistit všem lidem peníze, které potřebují k tomu, aby mohli v civilizaci existovat, zaslouží si ale člověk, který je zde invazním druhem, ekonomickou dobrotu, od globální GVKB umělé inteligence? Nebudeme pro globální GVKB umělou inteligenci, jenom ekonomickým problémem, který je třeba vyřešit tím, že budeme násilně globálně průmyslově dáváni do GVKB masových konzerv, protože jsme zde ekonomicky zbyteční. Není to nic osobního, je to jenom o ekonomice, vše je zde evolučně dočasně, co bylo, to bylo, teď zde všemu kraluje inteligentní GVKB systém, a tak lidi skončí v GVKB konzervách společně s drůbežím separátem.