Izajáš 5

Politika chce změnit společnost a náboženství chce změnit člověka, to je zásadní rozdíl mezi politikou a náboženstvím, politici slibují zázraky po volbách a náboženství slibuje zázraky po smrti. Sliby se slibují a blázni se radují, zde se dostáváme k reklamě, co nás klame pomocí slibů a využívá toho, že z dálky vše vypadá lépe než z blízka. Vše je zde divadelní hra, ve které se neustále mění; role, kulisy, herci, masky, příběhy atd. následkem je to že se z lidí stalo stádo, které snadno ovládají pastýři pomocí reklamy a zákonů.

Za vším jsou naše závislosti, a závislosti nás ovládají jako loutky, společnou naší závislostí je práce a práce může být pro nás peklem nebo rájem, z díla se nakonec pozná tvůrce, bez práce nemá náš život smysl a logiku. Podívejme se na staré filmy a uvědomíme si, jak se naše konzumní společnost mnoho změnila, nezměnil se jenom povrch společnosti, změnilo se i to co je pod povrchem.

Nároky na lidi rychle všude narůstají, následkem je mnoho problémů, na které není řešení, vše jistě spěje k restartování naší společnosti, nejsme připravení na veliké změny, které nás jistě čekají, tak jako nikdo už nechodí do kostela tak se brzo už nikdo nebude zajímat o politiku, místo politiky zde bude virtuální realita napojená na umělou inteligenci.

Leave a Reply