Kazatel 2

Čas je doba mezi začátkem a koncem nějakého procesu, existuje zde nekonečné množství procesů v nás a okolo nás, u některého procesu čas utíká pomalu a u jiného zase rychle, většinou platí to, že čím je něco větší nebo složitější tím čas probíhá pomalu, třeba u telefonu s operačním systémem vše probíhá pomalu a u telefonu bez operačního systému vše probíhá rychle.

Stejně tak veliká teplota má za následek urychlení času a malá teplota čas zpomaluje, proto skladujeme potraviny v ledničce, aby se nám nezkazili. Procesem zde jsou příčiny a následky, realita to jsou jenom příčiny a následky, a tak evoluce staré novým nahrazuje, někdo řekne nemám čas, to je nesmysl, kdyby někdo skutečně neměl čas tak je mrtvý, vše, co je živé to má čas a nemáme čas na to, co nás nezajímá.

Vše v nás a okolo nás má svůj čas. Je čas rození i čas umírání. Je čas sázet i čas trhat. Je čas zabíjet i čas léčit. Je čas bořit i čas budovat. Je čas plakat i čas smát se. Je čas truchlit i čas tancovat. Je čas rozhazovat i čas sbírat. Je čas objímat i čas objímání zanechat. Je čas hledat i čas ztrácet. Je čas opatrovat i čas odhazovat. Je čas roztrhávat i čas sešívat. Je čas mlčet i čas mluvit. Je čas milovat i čas nenávidět. Je čas boje i čas míru.

Leave a Reply