Kazatel 4

Vše zde jsou příčiny a jejich následky, pokud ztratíme pevnou vůli tak to jistě má nějakou příčinu, tou příčinou je hříšnost, čím více je člověk hříšníkem tím menší má pevnou vůli, a tak ve svém životě ničeho nemůže dosáhnout, a to většinou řeší náhražkami, jako je; virtuální realita, alkoholické nápoje, cigareta, léky na deprese a stres, víra v bludy atd. Jak se zbavit svojí hříšnosti, a tak získat zpět pevnou vůli?

Zde se dostáváme do začarovaného kruhu, aby se hříšník mohl zbavit svojí hříšnosti tak k tomu potřebuje pevnou vůli kterou nemá, následkem je to že statisticky má pevnou vůli jenom 1 % lidí na světě, následkem je to že se z lidí stalo stádo hloupých ovcí, které ovládají pastýři, co mají pevnou vůli, a tak v životě něco dokázali.

Veliký vliv na člověka má situace, ve které se nachází, většinou dochází k tomu že dlouhodobě ubohá situace, dělá z lidí ubožáky, co nemají pevnou vůli, a tak mají zlý osud. Lidi potřebují živé vzory, které by mohli následovat, jenže vše je zde jenom ubohá reklama, která nám nabízí iluzi lidských vzorů, které je chybou následovat.

Jablko nepadne daleko od stromu, pokud se narodíte v rodině, která optimálně nefunguje, tak máte malou naději na to, že v životě díky pevné vůli uspějete. Proč většina rodin optimálně nefunguje, to jistě musí mít nějakou příčinu? Tou příčinou jsou monopoly, které dělají z lidí bezcitné a bezcharakterní roboty na baterky.

Leave a Reply