Krize je tam kde nejsou investice

Podívejme se na to co je zde ekonomicky na vrcholu a zjistíme že příčinou jsou dlouhodobé správné investice, pokud u nás navrhnete státu nebo podniku dlouhodobé správné investice tak neuspějete, kde je příčina toho že neuspějete? Tou příčinou je nepřizpůsobivost, lidi se uzavřeli do svých konzerv a odmítají se přizpůsobit změnám, není to nový problém s konzervatismem u; náboženství, politiky, ekonomiky, módy, školství, atd.

Podívejme se třeba na to že lidi mají staré auto a nechtějí si koupit nové auto, lidi mají starý počítač, a nechtějí si koupit nový počítač, lidi mají staré ideologie a nechtějí je nahradit za nové ideologie, mnoho starých vysokoškoláků se nenahradí za mladé vysokoškoláky, staré továrny se nenahradí za nové továrny, staré zákony se nenahradí za nové zákony, atd.

Je to i o tom čemu dáme protekci, místo nového auta jedeme na drahou dovolenou a utrácíme mnoho peněz za pivo a cigarety. Nepotřebujeme podporovat cizí lidi v Africe, potřebujeme nové továrny a nové silnice. Celé je to o ekonomické negramotnosti u jednice a u státu, dobrota je žebrota!

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..