List Jakubův 4

Žijeme v přerozdělovací ekonomice, ten, kdo pracuje, živí několik lidí, co nepracují, nejde o nic nového problém je v tom, že dříve veliká rodina takto živila jenom staré a nemocné lidi co byli součástí rodiny. Potom přišli; daně, cla, poplatky atd. najednou začalo přibývat lidí, co svojí prací nevytvářeli hodnoty, jeden statistik si dal tu práci, a spočítal objektivně, kolik lidí v EU svojí prací vytváří skutečné hodnoty?

Je to jenom 6 % lidí v EU a těchto 6 % lidí musí uživit v EU 94 %. Nejde o chybu, je tomu skutečně tak, je třeba si uvědomit co je to skutečná hodnota? Skutečnou hodnotou je to, co lidem prospívá tak že se mají trvale lépe, budete se mít lépe, když budete na dovolené v cizině ležet u moře?

Budete se mít lépe po dobu dovolené, a potom se už lépe mít nebudete. Vše, co se dneska produkuje, to většinou nabízí jenom to, že se budeme mít krátkodobě lépe, jde tedy o falešné hodnoty, které nám neprospívají. Naše konzumní společnost je založená na veliké spotřebě zboží a služeb, které většinou k ničemu nepotřebujeme.

Nejhorší je situace u státních zaměstnanců, zde jsou veliké platy a skutečná hodnota jejich práce je nulová! Kdo dneska vlastně dělá práci, která vytváří skutečné hodnoty, jsou to ti, co produkují potraviny, protože bez potravin bychom zemřeli hlady, jelikož je zde přelidnění tak se vyprodukované potraviny upravují tak aby byli cenově dostupné, to že lidi dříve zemřou nikomu nevadí, vždyť je zde přelidnění.

Leave a Reply