Malachiáš 3

Mám dotaz na vás, kteří tady strašně často hájí takové ty naprosto obecné, ohrané názory, za které vás každý šílenec pochválí. Většina z vás, co tady diskutujete jste většinu strašný šílenci, a to nemyslím nijak zle, ale promiňte, je to tak, většina z vás jste šílenci. Strašně často totiž reagujete způsobem, jakým vždycky zareaguje tak nejmíň 99 % šílené populace. Já sem dost často píšu názory, který strašnou spoustu šílenců neuvěřitelně naserou.

Nejsou to názory napsaný nějak sprostě, nebo útočně, ale prostě se jenom týkají věcí, které jsou pro většinu šílenců extrémně přes čáru. Tyhle moje příspěvky strašně často vyvolají bouřlivou diskusi a v naprosté většině z vás úplnou nenávist. Reagujete extrémně emotivně, většinou ale nemáte žádné logické protiargumenty, používáte jenom fráze, které, když vám někdo vyvrátí, tak vůbec neuznáváte, že jsou vyvrácené.

Zkrátka klasická emocionální šílená odezva. Píšete věty typu: to jsou neskutečný kydy, ty vole, hoď si mokrej hadr na hlavu, ty seš úplně totálně vypatlaný atd. a podobný nechutnosti. A i když argumentujete, tak si skoro nikdy neodpustíte na začátek přidat nějakou jízlivou poznámku typu: To je totální pitomost protože, zkrátka z nějakého důvodu má tak 99 % z vás strašnou potřebu do takového názoru hrozně agresivně kopat, ne všichni, vždycky se taky najdou šílenci, kteří jsou slušní anebo jim to naopak přijde zajímavý.

A přitom jde jenom o to, že takový článek zpochybňuje nějaký hodně zažitý svatý systém, o kterým se přeci nepochybuje. Schválně sem nechci psát žádné konkrétní, příklady, protože už úplně vidím, jak byste se místo diskuse o tom, o čem píšu okamžitě chytli těch daných příkladů a začali jako vždycky vyřvávat, že takový názor je totální pičovina.

A tak by mě zajímalo. Proč? Proč vlastně má tolik šílenců potřebu reagovat tak agresivně ve chvíli, když vlastně hájí nějaký naprosto ubohý názor, za který je zbylých 99 % šílenců poplácá po zádech. Tu agresivitu bych chápal spíš naopak u těch šílenců, který jsou v té menšině. Jsou se svým extremistickým názorem naprosto osamocený, a tak bych se nedivil tomu, že když jako jediný vidí kolem sebe nějaký z jejich pohledu strašný zlo, se kterým jsou všichni ostatní v pohodě, že začnou být takhle agresivní. Umím si to představit třeba u nějakých šílených vegetariánů.

Ale proč takový emoce, když hájíte něco, co hájí kolem vás úplně každý šílenec? Jaký to vlastně je být taková ta typická ovce, která hájí ty samý ohraný šílený názory, který hájí i všichni ostatní? Jaký je to pocit přijít do nějaký diskuse, kde nějaký, z vašeho pohledu absolutní šílenec hájí něco, co vám připadá naprosto šílený, uvidět asi tak 50 příspěvků, který do něj kopají a zařadit se jako další do řady a taky si pořádně kopnout? Straně originálně jako všichni ostatní? Co z toho vlastně máte? Co vás nutí k tomu, s tou obrovskou zuřivostí zašlapat do země jakýkoliv názor, co vám připadá přes čáru, když už to bez tak dělá 99 % lidí před vámi?

Připadají vám extremistické názory nějak ohrožující vaší vlastní pozici? Když jste sami ve svým stádečku šílenců, kteří to vidí stejně jako vy? Jaký je to tak hrozně zuřivě hájit názor, který bez tak hájí každý druhý? Snažím se do toho vcítit a nedává mi to moc velký smysl. A ještě jedna otázka. Co kdybyste se vy s vašimi názory z dnešního světa museli najednou ocitnout třeba pár století zpátky, mezi šílencemi, pro který jsou úplně v pohodě strašný svinstva, který vy dneska odsuzujete?

A najednou byste to byli vy, kdo by byl označený za absolutního šílence? Přemýšleli jste vy sami někdy nad tím, jak se cítí šílenci, kteří hájí něco, co prakticky každý odsuzuje, protože to prostě vnitřně cítí jako správné, když do takového šílence právě s velkým požitkem kopete a označujete ho za úplně vymaštěného šílence?

Leave a Reply