Marek 9

Prý pravda zvítězí, to je na našem státním praporu, zde pravda prohrála boj se lží, už před mnoha stoletími. Vědci zkoumali, proč někdo lže málo a jiný lže mnoho, nakonec dospěli k tomu, že je to o svatých prioritách, naše psychika je tím, jaké máme priority, některé priority způsobují to, že ten člověk mnoho lže, klasickou ukázkou jsou zde třeba lidi, co fyzicky nepracují, a živí se jenom psychickou prací, nebo podvody, zde je jejich prioritou zisk nebo kariérismus, a tím i mnoho lžou.

Člověk, který fyzicky těžce trvale pracuje, nemá tolik zkušeností se lhaním, a tak se ani nesnaží o to mnoho lhát, podívejme se na masožravé květiny, chtěli za každou cenu přežít, a tak se naučili lhaní, a tak z hmyzu získávají potravu. Zde je jasná ukázka priority, zachování života je nad všemi pravidly, a tak dochází ke lhaní. Ve válce platí jiná pravidla než v době míru, situace mění pravidla a zlá situace může donutit slušného člověka k tomu, že se z něj stane vrah nebo zločinec.

Nejsme hloupí roboti, jsme inteligentní lidé, a tak se umíme přizpůsobit nečekaným změnám, nemůžete od čertů požadovat to, že se budou chovat jako andělé, pokud s cizími lidmi nezacházíme jako by to byli andělé, tak se nemůžeme divit tomu, že se z nich stali čerti, co lžou. Vše, co dáváme, to nazpět dostáváme, rovnost zde nikdy nikde nebyla, vždy zde byli ti, co jsou nahoře a ti co jsou dole, systém byl vždy uzavřen pomocí; kast, tříd, titulů, funkcí, rituálů, pověr, fetišů, dogmat atd. ti nahoře směli lhát a ti dole lhát nesměli, o tom to je, že jsme pokrytci a kariéristi!

Leave a Reply