Matouš 12

Je snadné poukazovat na chyby světa, ve kterém žijeme, tento lidský svět nebyl nikdy nikde dokonalý, když není člověk dokonalý, jak by potom mohla být dokonalá kultura a civilizace ve které on žije? Vše je zde jenom dočasný evoluční experiment, jako fotograf bych vnímal tento svět jako fotografování amatéra a fotografování profesionála, amatér je v pozici začátečníka, který mnoho chybuje, a většinou má i amatérské levné vybavení, které není kvalitní. Lidi by chtěli od profesionálů profesionální práci, ale chtějí profesionály zaplatit jako amatéry, to je podle mě příčina většiny chyb tohoto světa.

Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, o tom je ekonomika a politika, nadbytek pro ty, co jsou nahoře, logicky vytváří nedostatek pro ty, co jsou dole, není zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus atd. je zde dogmatismus, dogmata s námi všemi manipulují jako s loutkami, základním dogmatem je rozdělení lidí na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole. Sluha nechce rovnost mezi sluhy, sluha chce být pánem, kterému slouží mnoho sluhů, o tom je naše podvědomí, které je egoistické. Bezcharakterní kariérismus je logickým následkem konzumního světa, ve kterém je prioritou být nahoře, a mít tak k dispozici mnoho sluhů.

Vše je zde hra a ten kdo vyhraje, získává výhody a jistoty, z lidí se stali hazardní hráči, pro které je úspěch existenční prioritou. Ano; krize, konflikty, dogmatismus, vandalismus, terorismus, extremismus, rasismus, nacionalismus, fanatismus, stávky, revoluce, války, stres, deprese, drogy, prostituce, korupce, dluhy atd. to vše je následek hry o úspěch. Podívejme se, jaké hry lidi nejvíce na počítačích hrají, jsou to hry, ve kterých je možný úspěch, tím že násilně eliminujeme konkurenty. Z lidí se stávají dostihoví koně, a zaměstnání to jsou dostihy přes překážky, láska a pravda je zde už jenom za peníze, dobrota je přeci žebrota.

Leave a Reply