Nehemjáš 7

Nejde si nevšimnout toho, že se vše rychle mění, něco se mění k lepšímu a něco se mění k horšímu, to že se vše mění není nic nového pod sluncem, vždy tomu tak zde bylo, problémem je to že změny dneska probíhají velmi rychle a my na to nejsme připravení a tím se dostáváme do problémů a tím i do deprese.

Vše nejspíše začalo s tiskem knih a později i novin a časopisů, vzdělanost lidí vedla k zániku sekt a náboženství které nahradila politika a reklama. Se zavedením elektřiny do bytů a továren došlo k dalšímu zrychlení mnoha změn, dneska máme k dispozici chytré telefony a internet, to vede k dalšímu zrychlení změn.

Některé konzumní společnosti reagují na modernizaci rychle a jiné zase pomalu, my patříme k průměru u modernizace systémů, které vše zrychlují, přichází globalizace, kdy je vše propojeno globálně rychle se vším, pandemie v nahotě ukázala, jak je dneska naše konzumní společnost globalizovaná.

Rád fotografuji, a tak posuzuji modernizaci podle vývoje fotoaparátů, nejprve zde byl svitkový film, potom přišel kinofilm, dneska je zde digitální snímač. Mnoho lidí používá snímky z monitoru počítače, které vznikly bez použití fotoaparátu.

Pokud může vzniknout snímek bez použití fotoaparátu, tak by mohla vzniknut politika bez politiků, tím, že se vše naprogramuje a potom optimalizuje, na práci stroje, na myšlení programy a jelikož zde budou lidi už evolučně zcela zbyteční, tak lidi odsuneme do rezervací a zde oddělíme muže od žen, to povede k tomu, že nejsou lidi tak nejsou chyby.

Leave a Reply