Píseň písní 5

Mnozí nechápou, proč ryba smrdí od hlavy a vysvětlením je to, že ekonomika smrdí od monopolu, neustále slyšíme to, že nejsou peníze a že zde jsou všude veliké dluhy, příčinou je vždy monopol. Vše je zde hra o hodnoty a pokud je zde v něčem monopol tak on určuje pravidla hry o hodnoty. Bůh se nejmenuje; Hospodin, Alláh, Brahmá atd. ale jmenuje se Monopol! Tam kde je moc a bohatství tam je jistě i monopol, jenže nadbytek vytváří nedostatek.

Jak vlastně vznikají monopoly? Monopoly vznikají díky výhodám, pokud monopol o výhody přijde tak zkrachuje. V současnosti zde už jsou nadnárodní korporace, které jsou tak velikým monopolem že se jim musí podřídit politici a nemohou těmto monopolům regulovat jejich obchody a podnikání, a tak mnohde dochází k tomu, že se někde něco levně vyrobí a jinde se to potom draho prodá. 

Všechny konflikty a války jsou zde díky monopolům, monopoly stvořili konzumní civilizaci a proměnili tak opici na člověka který je sluhou monopolů. Pokud starý monopol zanikne tak jej okamžitě nahradí nový monopol, slunce má monopol, a tak se naše planeta musí kolem slunce otáčet nekonečnou dobu, jde zde o přirozený monopol, který nikomu nevadí. Vadí nám vše, co je nepřirozené. Srazili jste se zase s nějakým blbcem a on vám zkazil náladu, ten blbec je blbcem, protože on má nějaký monopol. 

Leave a Reply