Píseň písní 7

Udavačství a kolaborace není nový problém, nejspíše vše začalo v okamžiku, kdy vznikli daně, tam kde nejsou dosud daně, tam není ani udavačství a kolaborace. Nejhorší je, když vás udá někdo bližní, myslíme a konáme podle situace, a tak může situace z někoho udělat udavače nebo kolaboranta. Čím větší je dogmatická totalita, tím více je v ní i udavačů a kolaborantů, někdy zde jsou i absurdní udání, natáčel jsem časosběrné video s krásnými mraky ze své lodžie v desátém patře a někdo mě udal že prý natáčím na video panelové sídliště a tím narušuji soukromí lidí.

Udavačství a kolaborace je psychická nemoc, a tak by měl být udavač a kolaborant přemístěn do psychiatrické nemocnice a zde by se mu dlouho věnovala odborná péče, aby se on vyléčil z udávání a kolaborace. Problémem je to že kapacita každé psychiatrické nemocnice není stavěná na to, aby zvládla léčit a vyléčit obrovské množství udavačů a kolaborantů. Navíc léčení udavačů a kolaborantů je velmi drahá dvoudobá záležitost.

Napadá mě řešení, jaké se použilo při pandemii, každý udavač a kolaborant by se nahrál do mobilního systému, a tak by vám mobil hlásil to, že je ve vaší blízkosti nějaký udavač nebo kolaborant, chceš udávat nebo kolaborovat, tak počítej s tím, že ostatní bude mobil informovat o tvojí blízkosti, jak to ale udělat, aby si udavači a kolaboranti nezměnili svoje telefonní číslo? Nahradíme lidi za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, tak se konečně vyřeší problém s udavači a kolaboranty, nejsou zde udavači a kolaboranti tak zde nejsou ani problémy. 

Leave a Reply