Přídavky k Ester 4

Každá víra v boha je o tom, co je to dobro a zlo, zdánlivě je to jednoduché kdy díky dobru se máme dobře a díky zlu se máme zle. Jenže když půjdeme do hloubky poznání dobra a zla tak zjistíme že z blízka problematika dobra a zla je složitá, protože dobro a zlo vychází vždy z porovnávání a každý používá svoje subjektivní porovnávání při určování dobra a zla, náboženství a svaté knihy se snaží věřící přesvědčit o svojí pravdě a tím zde jsou problémy.

Podívejme se třeba na desatero, kdo je zná a kdo se dneska desaterem řídí? Situace určuje každému, co je pro něj dobro a co je zlo, pokud by rady, které nám poskytuje náboženství měli velikou hodnotu tak by nám tyto rady nikdo nedal zadarmo.

Náboženství to je teorie, která v praxi nefunguje, v praxi funguje jenom lidová moudrost a poučení z přírodních zákonitostí, je třeba pochopit to že není na světě náboženství, které by se zavděčilo všem. Bůh nám dal ruce na práci a hlavu na myšlení abychom jej neotravovali svými problémy, jak si to každý udělá takové to i má, k dobrým lidem buďte dobří a ke zlým lidem buďte zlí, o tom to je.

Leave a Reply