Přísloví 9

Investování stvořilo konzumní civilizaci, každé investování je spojeno s profesionalitou, pokud investuje amatér tak mu hrozí to, že o investice přijde, investování není jenom záležitostí podnikání a obchodu ale týká se i každého člověka od narození do smrti.

Lidi dělají chyby a následkem je to že svých chyb litují, nejčastější chybou při investování je dobrota k tomu, co si dobrotu nezaslouží, nemůžeme zalévat plevel a krmit parazity. Často se setkáváme s tím, že jsme nepočítali se změnami, to, co je dneska výhodnou investicí, to může být zítra nevýhodnou investicí, jisté investice nesou malý zisk, je to začarovaný investiční kruh.

Máme jenom to o co se staráme, pokud se o něco nestaráme tak o to přijdeme, pokud jsme investovali do vysokého vzdělání, musíme se i postarat o to abychom toto vzdělání optimálně využili a zde narážíme na to, že společnost nepotřebuje dneska už veliké množství vysokoškoláků.

Investiční negramotnost stvořila konzumní očistec, digitalizace začala rychle restartovat konzumní společnost, nebude to už trvat dlouho a bude zde umělá inteligence a potom přijdou i autonomní inteligentní roboti na akumulátory. Už nebudeme pracovat fyzicky a budeme pracovat jenom ve virtuální globální realitě kde bude mít pod kontrolou vše umělá inteligence. 

Leave a Reply