Respirátory a masky za pandemie

Narazil jsem na to, že se nabízí mnoho druhů ochrany dýchacích cest za různé ceny zatím používám levné respirátory z Číny FFP2 zakoupené v prodejně Lidl 5 Ks balení jeden kus za 11 Kč.

FFP1 představuje nejnižší stupeň ochrany. Respirátor této třídy je schopný odfiltrovat minimálně 78 % pevných částic přítomných ve vzduchu. Ochrání vás před netoxickým stavebním prachem a hrubými nečistotami. Hodí se na těžbu uhlí, sádrování a práci s cementem.

FFP2 (KN95 i N95) poskytuje střední třídu ochrany. Zachytí minimálně 92 % škodlivých látek a ve srovnání s předchozím typem chrání dýchací cesty navíc proti dýmu, kapalným a dráždivým pevným částicím. Respirátor této třídy využijete v dílně při svařování, broušení, řezání, vrtání betonu a měkkých kovů, ale i na zahradní postřiky proti škůdcům.

FFP3 je synonymem nejvyšší možné ochrany. Dokáže odfiltrovat minimálně 98 % všech pevných částic. Kromě všeho již zmíněného vás ochrání před bakteriemi, viry a sporami hub. Filtruje rovněž karcinogenní a radioaktivní látky.

“R” označuje respirátory, které lze použít opakovaně.

“NR” znamená vždy jednorázové použití, což znamená 8 hodin. Delším užíváním se filtrační účinnost snižuje. Záleží na konkrétním typu a především na podmínkách, ve kterých ho nosíte. Na některých respirátorech naleznete označení

“D”. To udává respirátory, které splňují požadavky na odolnost vůči zanášení.

Pro profesionály je zde

3M 6800 Maska pro dva filtry za 2 707 Kč

Nutno dokoupit ještě filtry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *