Soudců 7

Vymýšlíme neustále něco, co je v přírodě už dávno vymyšleno a otestováno, v přírodě se nesetkáte s teoriemi, které nejsou v praxi ověřené, proč se od přírody nepoučíme a nezačneme teorie nahrazovat praxí? Najednou by se ukázalo to, že k ničemu nepotřebujeme rozdělení na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, ti, co jsou nahoře si nepodříznou větev, na které sedí a následkem je konzumní očistec, ve kterém jsou války a pandemie.

Rozdělení na otrokáře a otroky má za následek problémy na které není řešení, otroctví je nemoc a lékem je zde svoboda. Vše je zde hra o hodnoty, pokud je zde otroctví tak v této hře vždy vyhrají otrokáři, protože zde mají výhody, které si nezaslouží. Co se stane, jakmile zde budou autonomní inteligentní roboti na akumulátory, co začnou nahrazovat dělníky a vysokoškoláky? Najednou zde budou otrokáři a jejich otroci zcela zbyteční. 

Je naivní představa že se o nás roboti a umělá inteligence dobře postará i když prací nevytváříme žádné hodnoty. Problémem je to že už neumíme existovat bez závislosti na civilizaci a pokud z civilizace utečeme tak zde nepřežijeme. Jediným možným řešením je to že budeme existovat jenom ve virtuální realitě kde nebudeme už mít genetická těla a budeme jenom inteligentními programy, konečně budeme svobodní, ale z naší svobody nebudeme mít žádný užitek.

Leave a Reply