Společnost nemůže být sociálním ústavem pro lenochy a hlupáky

Vytvořili jsme pro Covid-19 ideální podmínky tím že je zde mnoho starých nemocných lidí a veliká koncentrace lidí ve městech, vše zde jsou jenom příčiny a jejich následky. Vysoký dům, který stojí na písku jistě při prvním otřesu spadne, civilizace je tím vysokým domem, co stojí na písku, a pandemie je tím otřesem díky kterému dům spadne.

Co je skálou, na které by měl stát vysoký dům naší civilizace? Tou skálou je minimalismus, podívejme se do přírody zde je všude minimalismus, a proto si umí příroda poradit s každým problémem. Podívejme se na rychlost načítání stránek na internetu, čím rychleji se stránka načítá tím větší má návštěvnost, rychlost stránky je zde díky minimalismu kdy ze stránky eliminujeme vše, co by mohlo zpomalovat její načítání.

Pokud bychom zavedli minimalismus u státu tak by se minimalizovali; daně, clo, poplatky, pokuty atd. zavádění minimalismu je většinou nepopulární a politici chtějí být populární v tom je jádro problému. Musí být na světě tolik lidí pro které zde nejsou peníze, a tak většina lidí na světě žije ve veliké bídě a zaostalosti, tento problém může vyřešit jenom kontrola porodnosti, chceš mít děti tak si to budeš muset zasloužit. Vše je zde o tom že to, co má hodnotu to si i musíme zasloužit.

Společnost nemůže být sociálním ústavem pro lenochy a hlupáky, dobrotu si zde musí každý zasloužit tím, jak on profesionálně slouží společnosti. Vše zde je evolučně vytvořeno a nastaveno k práci, z díla poznáme tvůrce, mnoho lidí se zde má velmi dobře a přitom nepracuje, příčinou je protekce, která umožňuje těmto lidem parazitování. Dneska není problém produkovat nadbytek zboží a služeb, problém je odbyt zboží a služeb, většina lidí a organizací má dluhy díky tomu, že je zde málo minimalizace.

Mnoho let chodíme do školy a když školu opustíme tak zjistíme to, že nás škola nepřipravila do života. Zaměstnavatelé potřebují, aby zaměstnanci pracovali jako roboti na baterky, tak jim vyhovíme a robot prezident bude vyznamenávat roboty, pro lidi zde už nikde na světě nebude práce za mzdu, je naivní představa politiků že zdaní práci strojů a práci programů, stroje a programy totiž převezmou zde nad lidmi moc, sluha se najednou nečekané stane pánem.

Lidová moudrost je minimalismus u vědomostí, kdy nám stačí krátká věta na to abychom porozuměli něčemu, co je pro nás cizí nebo složité. Promluvím vám v podobenství, pokud chcete, aby ze semen vyrostlo něco užitečného a hodnotného tak musíte semenům zajistit to co potřebují k tomu, aby mohli začít růst, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, jak si to dneska uděláme, takové to zítra budeme i mít, tím semenem jsou naše děti. Je snadné oplodnit ženu a je těžké vychovat z narozených dětí kvalitní profesionály.

Člověk se odlišuje od zvířat nejvíce tím, že se mnoho stará o svoje potomstvo, jak vlastně dochází k tomu, že se většina lidí na světě špatně stará o svoje děti? Dobře se každý stará o to, co miluje, protože to i potřebuje, jak došlo k tomu, že děti nepotřebujeme, a tak je i nemilujeme? Děti dneska patří konzumní egoistické společnosti a nepatří už rodičům, pro společnost jsou děti jenom loutky s nulovou hodnotou a podle toho i společnost s dětmi jedná.

Nadbytek pro ty, co jsou díky protekci nahoře, logicky vytváří nedostatek pro ty, co jsou dole, protože nemají protekci. Je třeba přenechat města robotům a lidi budou žít daleko od civilizace v souladu s přírodou, základem nového života lidí bude minimalismus, lidi budou mít minimum věcí a minimum potravy, maximum budou mít lidi pohybu v přírodě, kdy budou hledat pro sebe potravu, aby nezemřeli hlady. Zrodí se evolučně nový člověk, který už nebude mít problém s pandemií, protože bude zdravý a silný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *