Stabilizace eliminuje extrémy

Systém, ve kterém jsme nuceni existovat je v mnohém nestabilní a tak potřebujeme stabilizaci, abychom eliminovali extrémy, podívejme se třeba na teplotu naší krve která je stabilizovaná a pokud stabilizace teploty selže, znamená to, že jsme nemocní a musíme se léčit. Co je to konflikt nebo válka je to nestabilní existenční situace a my ji musíme vyřešit, abychom neměli problémy, nebo se podívejme na ekonomiku, kdy veliká inflace vytváří ekonomickou nestabilitu, a tak lidi ukládají peníze do zlata nebo do nemovitostí a pozemků. 
 
Nestabilita může být i v naší psychice kdy po radosti přicházejí starosti a deprese, jedna věc je chtít aby zde bylo vše stabilizováno a druhá věc je že naše možnosti a schopnosti jsou mnohým limitované, je snadné si zbaběle říci, takový je život, neřeš to, co stejně nejde vyřešit a řeš jenom to, co zvládneš vyřešit. 
 
Je to tak snadné se stát konzervativním a uzavřít se do svého světa, ve kterém je vše takové jaké to má být, jenže následkem bude svět ve kterém je nestabilita. Samozřejmě že neporučíme větru a dešti, s nestabilitou u počasí se musíme smířit, ale je zde mnohé kde pomocí vědy a techniky lze zajistit stabilitu, odložme zbraně a podejme si konečně ruce, společnými silami zde dokážeme zázraky, a třeba se nám i podaří to, že láska a pravda konečně všude zvítězí nad nenávistí a lží.
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..