Umění je živé a řemeslo je mrtvé

Tak jako je zde chybný výrobek nebo chybná služba, tak je zde i chybný učitel, následkem je zde chybný vysokoškolák, který je nepoužitelný pro zaměstnavatele. Lidi dělají chyby, bylo a bude! Mladí lidé musejí chodit mnoho let do školy a zde se setkávají s chybnými učiteli, následky jsou evolučně katastrofické. 
 
Jádrem problému je to že učitel je řemeslník, jenže učení lidí to je umění, učitel nemůže být řemeslníkem, který dělá pořád to samé a nic nemění podle situace. Umění je živé a řemeslo je mrtvé, učitelé to jsou mrtvoly na dočasné do volené, pokud nejsou umělci! 
 
Otroctví stvořilo chybné učitele, tam kde je svoboda a rovnost, tam nejsou chybní učitelé, co jsou řemeslníky. Víme, že školský systém je chybný, ale už nevíme, co s tím máme dělat? Řešením je více svobody a rovnosti, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, nestačí si říkat dobrý den, při pozdravu, je taky třeba i změnit ekonomiku a politiku tak, aby byl pro každého, každý den v jeho životě dobrý. 
 
Už 70 let jsme ubohými řemeslníky, díky sociální ideologii, sociální ideologie je naivní utopie, realita je o tom, že dobrota je žebrota, díky sociální ideologii, zde je mnoho problémů s nepřizpůsobivými příživníky, pokud bude naše ideologie asociální, tak zde u nebude problém s nepřizpůsobivými příživníky, ani s učiteli co jsou řemeslníky, práce je zde trestem, protože jsme ubohými řemeslníky!