Uspávat nebo vypínat počítač

Kdysi to bylo jednoduché, bylo zde jenom zapnutí a vypnutí spotřebiče vypínačem, počítače nabízejí více možností, logicky vypnutí odpojením počítače od zdroje proudu, ušetří nejvíce elektřiny, to realizujeme vypínačem na přívodním kabelu k monitoru a počítači to je jistota, tento způsob 100% vypnutí se vyplatí, pokud jedete na dlouhou dovolenou do ciziny, nebo na sobotu a neděli když jste na chatě. Pokud počítač vypínáme jenom na noc, tak se tento způsob už nevyplatí a lepší je počítač převést do režimu spánku, výhodou je zde rychlý start, monitor vypneme ručně vypínačem na monitoru. 
 
Hodně elektřiny ušetříme pomocí nastavení úsporného provozu počítače, navíc si tím i šetříme počítač, počítače nemají rádi zapínání ze stavu, kdy byli odpojení dlouho od elektřiny, ušetříte na elektřině tak za rok 300 Kč ale za opravu v servisu dáte 3000 Kč! Režim hibernace je k ničemu, a osobně jsem jej nikdy nepoužíval, to už je lepší počítač normálně vypnout. 
 
Velikým žroutem elektřiny jsou podezřele levné zdroje napájení, vyplatí si koupit kvalitní značkový drahý zdroj napájení, navíc tento kvalitní zdroj i prodlouží bezporuchovost počítače. Notebooky sice umí dobře šetřit elektřinu, ale zase jsou často rozbité, a nemají dlouhou životnost, to už je lepší si koupit počítač zabudovaný v monitoru, je to sice větší než notebook, ale je to spolehlivější, a máte zde k dispozici větší monitor.
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..