Vše je dneska o penězích, dobrota je žebrota

Nenechte se napálit od lhářů a zlodějů, je třeba si uvědomit to, že jenom smrt je jistá, a vše ostatní je nejisté. Díky modernizaci a optimalizaci se naše konzumní kultura rychle mění, aby mohlo nové vzniknout tak musí staré zaniknout. Je to jako s počítači a programy, neustále zde jsou nové počítače a nové programy, problémem se stávají dlouhodobé investice, podívejme se třeba na nákup počítače, na trhu je mnoho druhů počítačů, a jaký druh počítače je nejlepší dlouhodobou investicí? 
 
Nejlepší investicí je klasický počítač, u kterého je možné vyměnit snadno základní desku a grafickou kartu. Nejhorší možnou investicí je levný notebook, většina levných notebooků se rozbije už v záruční době, pořád platí, nejsi tak bohatý, aby sis mohl kupovat levné věci, stejný problém je i s výběrem vysoké školy, většina studentů si hledá nějakou lehkou specializaci, a potom se diví že obtížně shánějí uplatnění, a když konečně zaměstnání seženou, tak je málo zaplacené. 
 
Nespoléhejte se na rady od druhých lidí, každý člověk je originál, a tak to co vyhovuje jemu, to nemusí už vyhovovat vám, život je o svobodě, mnohé investice vás o svobodu připraví, máme zde jenom to, co se staráme, pokud se nebudete starat o svoje děti, tak až děti vyrostou, nebudou se vaše děti starat o vás, a tak zemřete jako ubožák sám bez rodiny. Nestarejte se o cizí, to že mají cizí lidé problémy, to je jejich problém, který si musí sami vyřešit.
 
Dobrota je žebrota, nemáš peníze na to, aby ti mohl někdo cizí pomoci, tak máš smůlu, vše je dneska o penězích, dobrota je žebrota. Naučte se tomu poznat co je profesionální a co je amatérské, to co je amatérské do toho neinvestujte, je to jako na internetu, profesionál má vlastní doménu kterou si koupil a amatér nemá vlastní doménu a tak nemá ani dobrou návštěvnost. Amatér si koupí levný amatérský fotoaparát a tak jeho fotky nemají žádnou hodnotu, pokud chcete cokoli dělat profesionálně, tak na to musíte mít profesionální drahé vybavení.