Žijeme proto, abychom pracovali, a nežijeme proto, abychom oslavovali

Proč se každý den něco někde slaví? Víte o tom že dneska 30.7. je Mezinárodní den přátelství? Máme na světě tolik významných dní, že známe jenom minimum z těchto významných dní, slavení bylo většinou spojeno s tím, že se nepracovalo a lidi se měli dobře, lidi se chtějí mít dobře a ideální by bylo pokud by se slavilo každý den v roce a lidi by vůbec nepracovali, jenže to je naivní utopie, protože když nebudeme pracovat tak nebudeme mít to co potřebujeme a milujeme.

Pokud se slaví svátek nebo narozeniny, tak je to oslava mezi lidmi, co jsou nám blízcí, taková malé oslava je nejlepší, veliké oslavy se už stávají problémem který narušuje funkčnost společnosti. Minimálně se slaví narození člověka a smrt člověka, je to proto že životní hra začíná nebo končí, slaví se významné okamžiky v této hře. Jak by vypadal svět bez možností něco slavit, globální totalita by zakázala cokoli slavit protože to není ekonomické, žijeme proto abychom pracovali a nežijeme proto abychom oslavovali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..